«Я з дитинства дуже ідейний. У мене ще прадід воював за Україну», – розповідає десантник 80 Галицької бригади, снайпер на псевдо «Мазай»
До війська боєць потрапив нещодавно, чекав коли країна покличе.
«У відділ кадрів на роботі прийшла повістка. Я думав про те щоб мобілізуватися ще з перших днів повномасштабного вторгнення, але була то одна причина відкласти це, то інша. А тут повістка прийшла і я вже й не сперечався. Далі пройшов БЗВП. Взагалі, мене більше вабила морська піхота, тому з десантно-штурмовими військами напевне так просто склалась доля. Але я й на мить не шкодую, що потрапив саме сюди. Це дуже круто, познайомився з багатьма цікавими людьми».
У бригаді «Мазай» опанував спеціальність снайпера. Каже, ще з дитинства цікавився зброєю. До мобілізації уявлення про цю роботу мав лише з комп’ютерних ігор. На справжньому полі бою – все виявилось інакше: «Хто має бажання, той навчиться».
Втім, певний корисний для війська досвід він все ж таки здобув ще в цивільному житті:
«До війни я працював п’ять років майстром лісу. Вів різні обрахунки, садив ліс, керував трохи людьми. Те ж саме, що й зараз: ходив зі зброєю по лісу, вів відстріл різноманітних шкідників. Отож, робота не змінилась».
Під час початку Курської операції «Мазай» разом з напарником перебували в резерві. Трохи згодом – отримали команду висунутись вперед. В той день бійці засвоїли золоте правило:
«Я зібрався з думками, нас привезли на бойову позицію, все було чудово. Спочатку для мене це виглядало як хаос, далі я почав помічати порядок. Я уважно дослухався до того, що мені кажуть, адже дуже хочу жити. А мені казали: будеш жити, якщо будеш слухатись. Я від того меморандуму не відступив, ні на секунду».
«Якщо взяти по факту, то я з дитинства дуже ідейний. В мене прадід воював за Україну. Батько теж хоче до війська, але йому це не вдається, адже у нього немає однієї руки. Він мене підтримує морально, завжди може знайти правильні слова».
Наразі «Мазай» продовжує одужувати після отриманого поранення і чекає повернення до виконання своїх обов’язків.
«Побратимам, які зараз на Курщині, насамперед побажаю сприймати всі настанови та поради серйозно. Не ігнорувати, що тобі кажуть. Постійно вчитись, аналізувати свої дії, що ти зробив правильно, а що ні. Важливо також носити багато води, бо без неї довго не протягнеш».
Відділення комунікацій 80 окрема десантно-штурмова Галицька бригада ДШВ ЗСУ
PS: Хочеш допомогти десантникам? Стань Другом ДШВ! Всеукраїнська платформа збирає кошти для підтримки ДШВ ЗС України (druzi.mil.gov.ua)