“Щоб стати орлами, а не страусами”: як десантники виборюють право носити маруновий берет

Іспиту на право носити маруновий берет для строковиків передували три місяці виснажливої підготовки. 

Маруновий берет – за право його носити змагалися пів сотні строковиків миколаївської 79-ї десантно-штурмової бригади. Військовослужбовці складали іспити на носіння головного убору цього кольору. Молоді бійці долали смугу перешкод, стріляли з різного виду зброї та здійснювали 3-кілометровий марш-кидок. 

Ранок для пів сотні військовослужбовців строковиків розпочався з сигналу по тривозі. У небо піднімаються на військово-транспортному гелікоптері Мі-8. На висоті 800-м армійці вперше стрибають з облавку. Так для строковиків стартував іспит на право носити маруновий берет. Цьому передували три місяці виснажливої підготовки.

“Щоб заслужити його, треба попотіти, померти трохи. Як кажуть, щоб стати орлами, а не страусами, як ми були ось ще недавно, кепочніками. А тепер будемо справжніми десантниками”, – каже захеканий військовослужбовець Сергій Зацаренко.

З-поміж завдань – подолання вогневого рубежу. Відстань до мішеней – 100 м.

“На кожного військовослужбовця є мішені. Вони отримують по 15 набоїв. Потім по команді керівника стрільби “до бою” вони заряджаються, бачать ціль і стріляють”, – пояснює інструктор з вогневої підготовки Василь Сімонов.

Один з етапів іспитів – проходження 20-метрової смуги перешкод. Військовослужбовці повзуть під колючим дротом. Потім долають стіни заввишки 2 м. Для ускладнення завдання застосовують димові шашки. Далі випробування на річці Південний Буг. Там строковики гуртом долають водну перепону. У такий спосіб вчаться працювати в команді.

Урочисту церемонію вручення марунових беретів влаштували на плацу військової частини. Головний убір десантника отримали всі, хто складав іспити.

“Нові хлопці, які прибувають на службу, вони його отримують не просто так, а вони його заслуговують”, – наголошує заступник командира батальйону Дмитро Самарін.

Більшість учасників іспиту вже виявили бажання підписати контракт з 79-ю бригадою.

Наталія Приходько, Ігор Дорошенко, Миколаїв, “5 канал”