Миколаївські десантники підвищили бойові навички під час тактичних навчань взводів (фоторепортаж)

Миколаївські десантники продовжують тактичні навчання на полігоні. Цього тижня військовослужбовці проводили тактичні навчання у складі взводів. У рамках навчань був спланований добовий польовий вихід – десантники на техніці здійснили переміщення у визначений район, розташувалися на місцевості, організували охорону і оборону, а наступного дня – розпочали десантно-штурмові дії.

98

Після прибуття у визначений район військовослужбовці розпочали маскування техніки та інженерне обладнання позицій.

«Прибули – замаскувалися – закопалися, – коментує дії підлеглих командир підрозділу. «Досвід 2014-го року показав, що в цьому питанні не повинно бути недбальства. Техніка маскується як проти наземного спостереження, так і від спостереження з повітря. Особовий склад обладнує позиції, окопи та перекриті щілини. Місця для відпочинку – теж заглиблені, щоб у разі раптового артилерійського обстрілу мати шанс залишитися живим». З особовим складом були проведені заняття з топографії, з медичної підготовки та відпрацьовані заняття зі зв’язку.

105

Після цього – організація взаємодії на макеті місцевості, де наочно, до дрібниць аналізується майбутнє навчально-бойове завдання. «Кожен військовослужбовець повинен чітко усвідомити своє бойове завдання, завдання свого підрозділу, своє місце в бойовому порядку, щоб діяти злагоджено та успішно…» – інструктує командир.

Наступного дня десантники діяли як передовий загін із навчальним завданням – вийти на вказані рубежі і атакою з ходу знищити позиції мотопіхотного підрозділу умовного противника, знищуючи вогнем «живу силу» і «техніку» «противника», після чого вийти у визначений район зосередження, зайняти його і утримувати до підходу основних сил.

25

Під час маршу на десантників чекала «засідка» умовного противника з підривом імітаційних зарядів. Відповідно, десантники відпрацювали протизасідковий маневр: якщо місцевість пересічена, негайно спішитися з бойових машин, зайняти оборону і завдати вогневого ураження. Якщо дозволяють умови, небезпечну ділянку бойові машини проходять, використовуючи засоби аерозольного маскування.

Після прибуття до визначеної ділянки полігону бойові машини з десантом вишикувались у бойовий порядок розпочали ведення десантно-штурмових дій повзводно. Десант спішується і під прикриттям вогню бойової машини «розсипається» у бойовий порядок – спочатку в колону по два за БТР, а потім, розосередившись у бойову лінію, рухається вперед і веде вогонь. Десантників на вогневих рубежах чекали три смуги «піхоти» і дві цілі – «броньована техніка».

135

Навчання з бойовою стрільбою проходили з використанням імітаційних інженерних зарядів.

Разом із взводами у наступі діяли і відділення вогневої підтримки – розрахунки крупнокаліберних кулеметів і станкових протитанкових гранатометів за командою підтримували вогнем бойові порядки взводів.

 Навчальні цілі тактичних навчань у складі взводів були досягнуті – десантники діяли вміло і злагоджено.  Невдовзі тактичні тренування продовжаться – у складі рот.

 Прес-служба 79 окремої десантно-штурмової бригади ДШВ ЗС України

185 183 180 176 175170 169 165 164 160 155150 149 148 147 145 140135 130 120 115 110 105102 100 99 98 97 96a96 90 70 6550 35 30 25 20 15 10 05