Про розвідку в тилу противника розповідає головний сержант розвідувальної роти 79 одшбр “Пустеля”
“Мінімум тиждень підготовки, три дні шляху, розставляєте людей, які будуть прикривати ваш відхід. Водночас працює ще одне прикриття, літають дрони, – розповідає про свою бойову роботу свого підрозділу головний сержант розвідувальної роти 79 окрема десантно-штурмова Таврійська бригада ДШВ ЗС України Олександр на псевдо “Пустеля”.
“Покидаєте місце виконання бойового завдання, бац і ви вже вдома. П’єте смачну каву з почуттям успішного виконаного завдання. Це найкайфовіший момент”.
Розвідка в нинішніх реаліях війни суттєво змінилася. Перед українськими розвідниками постало значно більше викликів. І не лише через появу різного роду БПЛА.
“Понад 90% наших пілотів “мавіків”, fpv, крила пройшли через шлях розвідника, який ніжками пройшов, зайшов, вийшов» – каже чоловік. «Зараз, з покращенням ситуації з БПЛА, групу завжди супроводжує дрон або кілька. Старший групи завжди на повному контролі з черговими, пілотами і людьми, які координують операцію”.
У підрозділу “Пустелі” багато бойових завдань – від мінування в тилу ворога та глибокої розвідки, до роботи на спостережних постах.
Олександр на війні з початку повномасштабного вторгнення. В перший рік, на одному з бойових завдань, отримав важке осколкове поранення кінцівок. Відновився і повернувся в стрій.
“Це війна технологій, але роль піхотинця і піхотних завдань у ній надважка. Ти можеш відправити 10 дронів в конкретну зону, але поки піхотинець чи штурмовик не зайде, не закріпиться, не облаштує позиції, це нічого не означатиме”.
Відділ зв’язків з громадськістю Командування Десантно-штурмових військ Збройних Сил України