Хороший взводний «проглядає» вже з-під курсантського однострою
Правдивість цього твердження вчергове підкреслили курсанти факультету підготовки спеціалістів Десантно-штурмових військ Військова академія м.Одеса, які проходять стажування у підрозділах 80 окрема десантно-штурмова бригада ДШВ ЗСУ на Львівщині.
Група курсантів-стажистів налічує близько двадцяти осіб. Утім, не судилося хлопцям удосталь погуляти старовинною бруківкою львівського середмістя. Майже, як кажуть, з коліс потяга вони вирушили на полігон. Львівські десантники в пункті постійної дислокації тримають рівень підготовки підрозділів на висоті. Тож практичні заняття на навчальних ділянках Міжнародного центру миротворчості та безпеки НАСВ для них — звичайний процес повсякденної життєдіяльності підрозділів бригади.
Одразу курсантів-десантників розподілили для стажування на посади командирів відділень. Звісно, кілька тижнів — замало, щоб стати невіддільною частиною бойового колективу. Водночас для курсантів — це період, коли можна, як писав великий Кобзар: «…І чужого навчатись, і свого не цуратись». Тобто прогнати крізь сито практичного застосування весь засвоєний раніше теоретичний матеріал і почерпнути щось нове, чого в підручниках годі знайти. Справжні наставники для них — особовий склад відділень, здебільшого з бувалих солдатів і сержантів-контрактників, за плечима яких не одне відрядження в район проведення операції Об’єднаних сил. До слова, бувалі «контрачі» авторитетом прибулих стажистів не тиснуть. А навпаки — сприяють збагаченню курсантського практичного досвіду.
18-річний уродженець Луганщини, курсант Олег Керезора наголошує, що під час роботи з особовим складом вони вже встигли взяти участь в організації заходів бойової підготовки підрозділів. Зокрема занять з вогневої, тактичної та тактико-спеціальної підготовки. А також опрацювали потрібну для функціонування відділення документацію. Крім того, з його слів, спілкування всередині колективу — дуже хороша школа, яка дає багато фактів для аналізу та розуміння, як має діяти офіцер-десантник у тих чи інших ситуаціях.
Екватор стажування хлопці вже перетнули. Та й командування підрозділу, де вони проходять практику, вже певні висновки щодо майбутніх випускників десантного факультету Військової академії вже зробило.
— За час, що вони перебувають на військовому стажуванні в батальйоні, курсанти опрацювали значний масив інформації. Встигли взяти участь у польовому виході, вивчити штабні процедури, — розповідає кавалер ордена Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, комбат підполковник Олег Апостол. — Загалом хлопці тямущі, розумні та ініціативні. Декого б уже взяв до себе в підрозділ на командира відділення. Бо бачу, що з них виростуть достойні командири взводів.