Ізюмський рейд та штурм Макіївки – блискавичні дії воїнів 80 бригади ДШВ: секрети операцій

“Ми просувались дуже швидко. Секрет того, що ми глибоко зайшли в тил під час контрнаступальної операції на території Харківської та Донецької областей – дуже хороше планування нашого головного командування. Хлопці були морально підготовлені, знали, на що йдуть, яка в них задача й що буде попереду. Усі розуміли складність ситуації, але були готові до цього. У тому напрямку була доволі непогана взаємодія бригад. Ми мали багато техніки – було, чим штурмувати. Попереду йшла важка техніка, а ми відпрацьовували штурмові дії на відмінно.

Ворог був збентежений та втікав. Бувало, що вони прямо влітали на наші позиції, не розуміючи, що тут стоїть ДШВ. Вони тікали, як мурахи, у різні сторони, а ми їх розбивали. Росіяни понесли великі втрати в особовому складі та техніці. Ми отримали багато трофейних БТР, БМП, “мотолиг” та САУ”, – розповідає про Ізюмський контрнаступ Андрій, в.о. командира штурмового взводу 2 батальйону ДШВ ЗС України.

Серед великої кількості успішних штурмів десантник пригадує також штурм Макіївки, який відбувся 4 місяці тому силами нашої бригади, десантно-штурмовими підрозділами. Поставлена задача була нелегкою – зачистити лісосмуги на околицях Макіївки, знищити ворога та звільнити шлях для наших військ в його тил.

“Ситуація теж була складна. Ворог був добре окопаний та переважав нас втричі. Сильних складнощів мобілізовані росіяни нам не завдавали, але проблема була в тому, що вони гатили по нас градами, артилерією, мінометами, танками – всім, чим міг. Ми штурмували Макіївку понад декілька діб. Свою задачу – закріпитись у лісосмузі та вибити ворога – ми виконали за 12 годин.

Ми зайшли на позиції, розбили противника, закріпились, а тоді наш один з батальйонів блискавичними діями влетів у його тил. Ми підбили танк і ще кілька одиниць їхньої техніки. Окупанти понесли великі втрати. Вони почали відступати, а ми їх наполегливо вибивали”, – згадує десантник.

Секрет нашого успіху – обов’язкова розвідка та пересування невеликими групами, щоб виконати завдання та зберегти особовий склад. Військовий ділиться: десантники знищили росіян завдяки успішному плануванню штурму та багатьом хорошим тактичним діям з боку командування.

“Росіяни використовували заборонені снаряди з цвяшками всередині. Декількох наших хлопців зачепило. Ми не розгубились та дуже швидко їм допомогли. Хлопці живі, одужують і скоро повернуться виконувати бойове завдання й бути грозою для ворогів. Усі наші бійці цілеспрямовані та знають, чому, заради чого вони воюють. Ми маємо дружин, батьків, дітей та знаємо, кого захищаємо та до кого повернемося. Наші військові на позитиві виконують своє завдання. Ми щодня відпрацьовуємо тактичні дії, штурмові навички, медицину. Буває, приїжджаємо зі штурмів і без відпочинку тренуємось”, – каже воїн ДШВ.

Між іншим, у розмові Андрія розповів, що війну він зустрів будучи за кордоном в Чехії. Дружина зателефонувала зі словами, що Київ бомблять…

Андрій зізнається:

“Повернувся захищати Україну, бо я українець, з родини військових, усі мої рідні тут. Після перемоги я планую збудувати дім, посадити дерево та дати дітям життя. А прямо зараз ми боремося за наше майбутнє.

Разом до перемоги! ДШВ – Завжди перші! Слава Україні!

Служба зв’язків з громадськістю 80 окрема десантно-штурмова бригада ДШВ ЗСУ