“Ми виїхали і прямим наведенням знищили штурмову групу окупантів, що лізла до наших позицій”

Василь (позивний “Малина”) — командир танкової роти 79 окрема десантно-штурмова Таврійська бригада ДШВ ЗС України.

Майже всю свою молодість він присвятив захисту держави. Йому 24 роки. І сім з них він у війську.

Капітан “Малина” — танкіст за покликанням. Про танки знає усе: від ремонту до тонкощів бойового застосування. Він пройшов найважчі бої повномасштабного російського вторгнення — Сіверодонецьк, Лиман, Мар’їнка, тепер — район Новомихайлівки. На його рахунку — десятки бойових виїздів. Часто — майже впритул до ворожих позицій.

“Недавно штурмова група росіян закріпилась в одному з ангарів у Новомихайлівці і готувалась до наступної атаки, — розповідає офіцер про один з бойових виїздів. — Ми відразу виїхали працювати з прямого наведення. Вже на під’їзді нас почала зустрічати ворожа артилерія. Снаряди лягали поруч, але ми таки проскочили до ангару. І з відстані менше ста метрів, майже впритул, “розібрали” будівлю під фундамент. Шість прямих танкових пострілів — і з російських штурмовиків не лишилось нічого. Завдання було виконано успішно”.

За це командира й поважають підлеглі. Як справжній лідер, він завжди готовий показати на власному прикладі, що неможливих завдань для танкіста — немає.

“Танки — це завжди емоції, це адреналін, — каже “Малина”. — Це те, чого ворог боїться найбільше. І те, чого найбільше чекає наша піхота. Коли хлопці в окопах бачать, що ми їдемо їх прикривати, у них відкривається якесь друге дихання. Вони готові битись з новою силою, бо знають: якщо їдуть танки, то ворогу нічого не вдасться”.

Служба зв’язків з громадськістю 79 окрема десантно-штурмова Таврійська бригада ДШВ ЗС України