На Житомирщині триває активна фаза багатонаціональних командно-штабних навчаннь «Кленова арка – 2019»

На базі 199-го Навчального центру Десантно-штурмових військ ЗС України триває багатонаціональне командно-штабне навчання «Кленова арка – 2019». На даний час його учасники приступили до практичної фази, де за допомогою комп’ютерної програми-симулятора, відпрацьовуються завдання операції з підтримання миру і безпеки у вигаданій країні.

_dsc0141

За словами заступника командира десантно-штурмового батальйону 95-ї окремої десантно-штурмової бригади Десантно-штурмових військ ЗС України капітана Івана Федоренка, ми отримали завдання згідно якого підрозділ патрулює зону відповідальності та прикордонні райони, де в подальшому буде проводитися гуманітарна операція із конвоювання біженців з району стихійного лиха в пункт передачі до грузинської сторони.
_dsc0156

Командир взводу 13-го піхотного батальйону 1-ї піхотної бригади Сухопутних військ Збройних Сил Грузії старший лейтенант Бека Куртанідзе зазначає, що для них дуже важливо брати участь в подібних навчаннях, так як для них це перший подібний досвід. Також такі навчання актуальні не тільки для нас, а й для всіх країн-партнерів.

_dsc0135

Під час активної фазі навчання 13-й піхотний батальйон Сухопутних військ Збройних Сил Грузії отримав завдання щодо захисту цивільного населення.

Сценарій навчання відповідає тим загрозам та викликам які найбільш типові для сучасних збройних конфліктів в усьому світі, а процес планування та прийняття рішень здійснюється згідно зі стандартами НАТО.

_dsc0161

– Навчання такого характеру дуже важливі для нас, ми можемо спілкуватися однією мовою з партнерами. Також ми використовуємо спільні вміння та навички для того, щоб у нас було загальне розуміння того, що ми робимо так, як більшість країн учасників самі на собі відчули, що таке війна, – зауважив Іван Федоренко.

????????????????????????????????????
Нагадаємо, що багатонаціональне командно-штабне навчання «Кленова Арка – 2019» проходить за підтримки Збройних Сил Канади спільно з військовослужбовцями Збройних Сил Литви, Польщі та України, загалом за участю міжнародних партнерів з дев’яти країн: Грузії, Болгарії, Канади, Литовської Республіки, Республіки Польща, Республіки Північна Македонія, Румунії, Чорногорії та України.

Пресслужба командування Десантно-штурмових військ ЗС України