Після звільнення Ізюма Січеславські десантники б’ють ворога здебільшого російським «ленд-лізом»
В одному з підрозділів окремої повітрянодесантної Січеславської бригади, що за фронтовими мірками перебуває у «глибокому тилу», триває процес бойового злагодження. Щодня прибуле поповнення під керівництвом своїх досвідчених товаришів опановує тактику дій у складі відділень та взводів, а також доводить до боєздатного стану і вивчає зразки захопленої російської бойової техніки.
![](https://dshv.mil.gov.ua/wp-content/uploads/2022/12/5-57-1024x683.jpg)
— Цей російський БТР-82 мені подарували побратими після мого повернення зі шпиталю. Про його колишніх хазяїв нагадує лише знайдена в ньому каска, яку ми прикріпили до фари, — посміхається Олександр. — Під час боїв на Харківщині моя БМП наїхала на міну. Машина відновленню не підлягає, а я залишився живий. Після звільнення Ізюма хлопці надіслали фото цього красеня. Як кажуть, не битий, не фарбований, без пробігу по Україні. Незважаючи на те, що машині лише кілька років і вона має невеликий пробіг, рашисти її замордували. Коли я її оглядав, з’ясувалося, що з 4-х мостів ледве працює один. Мабуть, тому і покинули. Наразі ми з моїм товаришем Сергієм її вже майже повністю відновили. Сьогоднішні стрільби, де ми легко вразили мішені, говорять про те, що машина ще добре послужить ЗСУ та знищить не один десяток ворогів.
![](https://dshv.mil.gov.ua/wp-content/uploads/2022/12/1-108-1024x683.jpg)
На наступній позиції, де тренувався розрахунок АГС-17, як з’ясувалося, з «ленд-лізом» також все в порядку. І гранатомет, і боєприпаси до нього трофейні, а у військового, що керував процесом за спиною був новітній російський автомат АК-12.
— Після Ізюма ми свою зброю взагалі здали до кімнати зберігання зброї, — жартує військовий Петро (ім’я змінено на його прохання). — Того, що ми захопили під час звільнення Харківщини, нам буде достатньо ще певний час воювати. Цей АГС-17 також трофейний. Незважаючи на свій поважний вік (рік випуску1974), він у гарному стані та справно працює. Що ж стосується АК-12, то жодна деталь з нього не підходить до АК-74 за своїми розмірами та конфігурацією, хоча ззовні це той же «калаш». З відмінностей є штатний коліматор та режим черги з 2 пострілів, а також більш складне обслуговування.
![](https://dshv.mil.gov.ua/wp-content/uploads/2022/12/9-20-1024x683.jpg)
Є на озброєнні десантників й західні зразки озброєння. Це американський кулемет M-60 та легкий шестизарядний ручний 40-мм гранатомет M32 Milkor MGL, який компанія Milkor (ПАР) створила у 1981 році.
— Цей шестизарядний ручний 40-мм гранатомет прийнятий на озброєння у більше ніж 50 країнах. Використовується проти піхоти противника, що перебуває на відкритій місцевості та в укриттях, — розповідає про свою зброю гранатометник Сергій. — Легка, зручна, точна і невибаглива зброя. До того ж вона оснащена коліматорним прицілом, тож опанувати її може кожний, хто вміє правильно тримати в руках зброю, — та ви можете й самі у цьому впевнитися.
Запитавши дозволу в керівника стрільби, наша мобільна група залюбки скористалася пропозицією опанувати американський гранатомет.
Після короткого інструктажу я зарядив гранатомет та вийшов на вогневий рубіж. Враховуючи вже відому відстань до мішені, встановив необхідну дальність на прицілі та виконав вправу. Слова Сергія виявилися цілковитою правдою. Під час стрільби в гранатомета майже немає віддачі, тож усі гранати лягли в районі цілі. Жодних затримок у процесі стрільби не було.
Прощаючись з десантниками, ми побажали їм повертатися із завдань живими та неушкодженими, і, звісно ж, побільше «корисних трофеїв».
Олексій Мазепа, кореспондент АрміяInform