Про порядок фінансування військових частин Збройних Сил України

Державний бюджет України наповнюється через Державну податкову службу шляхом сплати податків та зборів на її рахунки, які відкриті в Державній казначейській службі України (далі – казначейство).

Законом України “Про Державний бюджет України на відповідний рік” Міністерству оборони України виділяються кошти згідно затвердженого кошторису доходів та видатків на рік.

Міністерство фінансів України щомісячно перераховує на рахунки Міністерства оборони України, які відкриті у Державній казначейській службі України, кошти за відповідними напрямками, в т.ч.: виплати грошового забезпечення та заробітної плати, тилове забезпечення, ремонт та утримання озброєння і військової техніки, підготовка військ, тощо.

Міністерство оборони України щомісячно перераховує кошти на рахунки командування ДШВ ЗСУ, які відкриті в казначействі.

Командування ДШВ ЗСУ щомісячно перераховує кошти на рахунки військовим частинам, які відкриті в регіональних підрозділах казначейства.

В подальшому, військові частини платіжними документами, які підписуються командиром військової частини та начальником фінансового органу, через регіональні підрозділи казначейства здійснюють виплати грошового забезпечення військовослужбовцям на їх карткові рахунки в банківських установах.

Казначейство здійснює перевірку наданих платіжних документів щодо цільового призначення та наявності коштів на рахунках. В разі виявлення порушень, казначейство призупиняє військовій частині платежі та відразу повідомляє про цей факт відповідним правоохоронним органам.

Також, перевірка законності та правильності здійснення виплат грошового забезпечення військовослужбовцям, які проводила військова частина, періодично здійснюються органами аудиту.

Довідково: статтею 16 Бюджетного кодексу України військовій частині заборонено здійснення запозичень або надання кредитів будь яким установам або особам.

Відкриття рахунків в інших банківських установах (крім казначейства) військовим частинам заборонено.