Стрибки з парашутом, марш-кидок, смуга перешкод та спаринги. Як проходить підготовка строковиків «25-ки» на Дніпропетровщині

На Дніпропетровщині тривають стрибкові дні особового складу 25 окремої повітрянодесантної бригади Десантно-штурмових військ Збройних Сил України. Десантування проводиться з транспортно-бойового вертольота Мі-8 з висоти 800 та 600 метрів.

#ДШВ #ЗСУ #Завжди_Перші #25опдбр

Поряд з досвідченими товаришами, свій перший в житті стрибок здійснюють військовослужбовці строкової служби та нещодавно прибулі контрактники.

dscn0008

dscn0037

dscn0163

dscn0108

Чудова погода, штиль, «чаклун» (конус для визначення напрямку вітру) майже не ворушиться. На майданчику корабельні групи проходять етапи перевірки та інструктажі. Звук мотора і у небі з’являється «залізний птах». Перші шістнадцять «першоразників» рушають до здійснення своєї мрії.

dscn0137

dscn0121

…501, 502, 503, «кільце», 504, 505 – «купол»… і небо наповнили купола парашутів. Неймовірна краса та тиша. Руки роблять все те, чого навчали на землі, усі дії доведені до автоматизму, ти один на один з небом.
Вже чути команди керівника: «розвернись за вітром», «тримай ноги разом», «затягни задні». І ти вже на землі. Купол не підвів, не підвели і знання, що на повітрянодесантному комплексі вложили офіцери повітрянодесантної служби.

dscn0119

dscn0116

Після цього, десант збирається на пункті збору для виконання подальших завдань. Адже стрибок це не самоціль, а лише спосіб доставки особового складу до визначеного району. Тож, для «першоразників» був підготовлений справжній десантний сюрприз.

dscn0071

dscn0063

Склавши свої купола, десанту «першоразників» необхідно було здійснити п’яти кілометровий марш-кидок, під вибухи та стрільбу холостих набоїв пройти смугу перешкод, а після цього – вистояти у спарингу.

– Неймовірні емоції та гордість, за себе та своїх побратимів, – поділився враженнями Роман Ніколаєнко, який підписав свій перший контракт з 25 окремою повітрянодесантною бригадою та вже пройшов бойове хрещення у районі проведення Операції об’єднаних сил.

– Цей день назавжди залишиться у моїй пам’яті. Якщо потрібно, я готовий пройти це знову і знову, бо десантник – це сила, витримка та честь!».

dscn0182

Ще кілька днів, «марунові берети» з Дніпропетровщини будуть виконувати програму стрибків з парашутом, підвищуючи свою майстерність та психологічну стійкість.

Прес-служба 25 Окрема Повітрянодесантна Дніпропетровська Бригада