У Житомирі розпочався черговий прийом строковиків ДШВ

Протягом тижня, до 199 Навчального центру ДШВ, з різних регіонів України прибували новобранці. Відбір молодого поповнення на збірних пунктах військових комісаріатів здійснювали офіцери Навчального центру, і вони ж, супроводжують молоде поповнення до подальшого проходження військової служби.

За ці декілька днів, до Навчального центру ДШВ прибуло майже шість сотень призовників віком від 20 до 25 років. Можна брати на строкову службу й у 19-річному віці, але якщо юнак сам виявить таке бажання, і напише до військкомату відповідне звернення. Проте нажаль, таких ще не виявилося. На території Навчального центру, юнаків зустрічають офіцери групи професійно-психологічного, медичного та фізичного відбору. Офіцери-психологи проводять первинне вивчення молодого поповнення, після чого надають рекомендації у роботі з ними їх безпосереднім командирам. Після перевдягання у військовий однострій, молоде поповнення розміщують в казармах.

Майже місяць, майбутні десантники опановуватимуть курс загальновійськової підготовки вивчатимуть статути Збройних Сил України, опановуватимуть ази ратної справи. Після складання Військової присяги на вірність українському народові, строковиків розподілять по військовим частинам Десантно-штурмових військ ЗС України. Вже там, їх готуватимуть за певними військовими спеціальностями на фаховій підготовці упродовж декількох місяців.

«Вирішив, що косити – не моє. Кожен поважаючий себе чоловік повинен пройти військову службу, повинен пройти ази, відчути тому, що чоловіки повинні захищати свою країну. Казарми, плац, їдальня, клуб – я навіть не міг собі уявити, що на території частини навіть повітря інше, якесь таке сковане. Я бачив дуже багато фільмів про армію але реальність зовсім інша, – зазначив 20-ти річний Олег, новобранець з Дніпропетровщини.

Адаптуватися до умов служби, строковикам допомагають досвідчені офіцери структур морально-психологічного забезпечення.

«Служба йде 18 – місяців для тих, хто не має вищої освіти, та 12 – які мають вищу. В черговий раз наголошуємо, що до виконання завдань в складі Об’єднаних сил, військовослужбовці строкової служби не залучаються. Строковики будуть проходити службу у пунктах постійної дислокації військових частин ДШВ, в підрозділах забезпечення, – розповідає тимчасово виконучий обов’язки заступника начальника Навчального центру ДШВ підполковник Валерій Курко.

Перед складанням Військової присяги, яка відбудеться через декілька тижнів, на строковиків призову «Літо – 2019», чекає «бойове хрещення» – польовий вихід, перші стрільби, обкатка бронетехнікою та проходження вогневої-штурмової смуги перешкод.

Прес-служба командування Десантно-штурмових військ ЗС України

_dsc0623 _dsc0629 _dsc0632 _dsc0647 2