Знаходить “жирні” цілі у глибокому тилу: історія “Джмеля” – аеророзвідника 148-ї бригади

Іван на позивний “Джміль” – командир відділення безпілотних авіаційних комплексів 148-ма окрема артилерійська бригада ДШВ. Уже рік пілот на крилі американського виробництва “Puma” залітає в глибокий тил ворога, полює на “жирні” цілі та коригує їх знищення. На його рахунку – чимало танків, бронетранспортерів, гармат, а також ТОС “Сонцепьок” та ЗРК “С-300”.

Івану ніколи не було байдуже на долю України, тому він був в перших рядах захисників. До армії чоловік працював на ЧАЕС переробником радіоактивних відходів. Строкову службу проходив в Криму в Військово-морських силах. Після анексії півострова прийшов добровольцем в батальйон “Київська Русь” та захищав Україну в активну фазу АТО. Повномасштабна війна зупинила його цивільне життя, оскільки з перших днів юнак був в лавах оборонців.

“Мене застала повномасштабна війна в Славутичі. “Орки” йшли на Чернігів. Наші люди без зброї живою силою йшли на колони. Зрештою росіяни відступили з міста. На третій день я вже сам поїхав на війну. У складі 95-ї десантно-штурмової бригади побігав у піхоті. Потім перевівся в 148-й артилерійський дивізіон, який розрісся до бригади”, – розповідає десантник.

У дивізіоні “Джміль” полював на російську техніку на мавіках та коригував стрільбу. Наразі вже рік літає на великому розвідувальному БПЛА. Опанував дрон за місяць часу і говорить, що на ньому не навчитися літати просто неможливо.

“Puma”- дуже маневрене крило з ідеальною стабілізацією та чіткою роздільною здатністю. Це планер, який ніколи не впаде: якщо під час польоту вимкнути двигун, він плануватиме свою дорогу до самої землі. У БПЛА гарна камера, яку не кидає в процесі польоту. Також нічна камера дає дозволяє полювати на ворога не лише вдень. А чудова деталізація дозволяє чітко роздивитися, нариклад, що за тип САУ впольовано, та прицільно коригувати її знищення. Окрім того, ми контактуємо з розробниками “Puma” та впливаємо на його вдосконалення. Це дуже круто!” – розповідає “Джміль”.

А ще пілот з усмішкою згадує вильоти, які найбільше запам’яталися. У Запорізькій області його команда знищила ворожий ЗРК “С-300” та ТОС “Сонцепьок”, “Гради” та багато інших цілей в глибокому тилу.

“Ми залетіли на 43 кілометра до окупантів в тил, знайшли “С-300”, підтвердили – і “Хімарси” зробили свою роботу! Ми маємо змогу залітати в глибокий тил, там найбільше знаходиться ворожої техніки. Тому ми, як правило, мінусуємо “жирні” цілі”, – розповідає військовий.

Але разом з тим, “Puma” спроможна допомагати відбивати ворожі штурми на передньому краї. Нещодавно в польоті команда Івана шукала “РЕБівську” антену, але за характерною курявою на грунтовій дорозі виявила рух ворожої техніки. Спочатку їхав танк, а далі дві штурмових БМП. Під коригування “Puma” артилерією та FPV-дронами наші зупинили техніку, недопустили десантування ворожої піхоти та зламали їхній черговий штурм.

Служба зв’язків з громадськістю 148-ма окрема артилерійська бригада ДШВ ЗС України