16 лютого – День військових журналістів

Відповідно до наказу Міністерство оборони України № 63 від 14.02.2018 року, щорічно 16 лютого в органах військового управління, з’єднаннях, військових частинах, військових навчальних закладах, установах та організаціях Збройні Сили України / The Armed Forces of Ukraine проводяться заходи з відзначення кращих військових журналістів, прес-офіцерів та офіцерів зі зв’язків із громадськістю.

День відзначення військових журналістів – це дата вшанування тих, хто постійно ризикує своїм життям, щоб донести до міжнародної спільноти правдиву картину того, що відбувається в районах ведення бойових дій, та як українські воїни боронять свою Батьківщину.

Хтось виконує редакційні завдання готуючи фото та відеоматеріали, хтось організовує та реалізовує заходи пресслужбової діяльності. І важливість військових медійників не може бути переоцінена. Адже вони працюють у найнебезпечніших та складних умовах, а хто у військах – той в бойовому режимі роботи 24/7. Насамперед, щоб донести до суспільства реальну картину війни – з її героїзмом, стражданнями та втратами.

Можливо дехто із сучасників скаже, що ограни зв’язків ЗС України та військові медіа почали ефективно діяти лише під час повномасштабного вторгнення. Однак це буде хибне уявлення та суб’єктивні думки!

Адже система військових зв’язків з громадськістю та військових медіа була побудована та ефективно застосовувалася ще багато років тому, під час проведення АТО та ООС, постійно набуваючи спроможностей та удосконалень, враховуючи власний прописаний кров’ю бойовий досвід та досвід провідних армій країн світу.

Також цього дня, ми вшановуємо пам’ять своїх полеглих побратимів, які віддали свої життя під час виконання професійних обов’язків, щоб суспільство мало знати правду про війну.

Так, колишній фотокореспондент служби зв’язків з громадськістю Командування Десантно-штурмових військ Збройних Сил України старший солдат Олексій Чернишов загинув у березні 2022 року у районі села Гута Межигірська на Київщині, де документував наслідки російської агресії. Олексій загинув будучи вже в складі Сили територіальної оборони ЗСУ, однак більшості років своєї служби він відав українському десанту, висвітлюючи бойову роботу, підготовку та повсякденне життя.

Чималої втрати ми зазнали 28 вересня 2022 року, коли під час виконання завдання у складі десантно-штурмового підрозділу загинув у бою з російськими окупантами начальник служби зв’язків з громадськістю 80 окрема десантно-штурмова бригада ДШВ ЗСУ капітан Юрій Лелявський.

Юрій був професійним журналістом і протягом свого життя працював у багатьох виданнях та загальнонаціональних телеканалах. У 2014-2015 роках висвітлював війну на сході України, двічі був у полоні. Після звільнення, він доєднався до лав Збройні Сили України / The Armed Forces of Ukraine. Керував пресслужбами 10 Гірсько- Штурмова Бригада та 80 окрема десантно-штурмова бригада ДШВ ЗСУ.

В цей день, ми вшановуємо не лише мужність і відвагу тих, хто продовжує допомагати нам розуміти війну, а й пам’ять тих, хто втратив своє життя на шляху до правди. Нехай їхня жертва завжди буде нагадуванням про ціну правди та важливість військової журналістики та зв’язків з громадськістю в нашому сучасному світі.

Служба зв’язків з громадськістю Командування Десантно-штурмових військ Збройних Сил України