Той, хто рятує життя

– Витягати людей з того світу – моя робота. Звісно, що на війні роботи у мене значно побільшало», – так характеризує свою повсякденну військову діяльність лікар стабілізаційного пункту 79 ОДШБр Віталій Л.

За цими словами військового медика немає ніякого пафосу, а є звичайна рутинна констатація фактів. Незважаючи на свій 12-річний лікарський стаж, саме у війську Віталій врятував найбільше життів за усю свою професійну кар’єру.

– У жовтні було особливо гаряче, коли противник почав активно штурмувати позиції мого підрозділу. Іноді нам доводилось до 20 поранених на добу приймати, – пригадує ті дні медик Таврійської бригади.

Переважали вибухові поранення та травми. Сортування поранених з подальшою стабілізацією їх фізичного стану і відправка на наступний етап евакуації – саме це входить у коло його обов’язків. І з цими обов’язками воєнлікар, за словами начальника медичної служби бригади, чудово справляється.

При цьому лікарю неодноразово доводилось працювати в умовах, коли його власному життю та здоров’ю загрожувала небезпека, та попри це він так само впевнено і холоднокровно виконував свої обов’язки.

Утім, до цих ризиків лікар-десантник ставиться спокійно. Каже, що найскладнішими вважає ті моменти, коли на стабік одночасно привозять кількох важкопоранених. Але і тут він дає собі раду.

– У нас хороша команда, що працює, як швейцарський годинник. Кожен чітко знає своє завдання і відповідно цього діє. А по-іншому не можна, бо це життя наших хлопців, – посміхаючись каже Віталій.

Військовослужбовець у війську не так давно – з липня минулого року, але вже заслужив високу відзнаку Міністра оборони України, яку йому днями вручив командир бригади.

Служба зв’язків з громадськістю 79 окремої десантно-штурмової бригади ДШВ ЗС України